Teraz My - Łukasz Kopyś

Łukasz Kopyś

15.06.2009

Łukasz Kopyś realizuje swoje niecodzienne pasje sztuki walk i taniec. Technika dentystyczna jest kolejną jego pasją. Jest również sztuką.

„Zakochani w tańcu”

No cóż… Ciężkie zadanie przede mną, bo jak mawiał Paulo Coelho „o tańcu nie da się pisać, taniec trzeba tańczyć”. Mimo wszystko podejmę to wyzwanie.

Już samo słowo taniec budzi w każdym człowieku zupełnie inne skojarzenia. Jedna osoba przypomni sobie szaleństwa z przyjaciółmi do białego rana, inna powróci do swojej „wielkiej” miłości z młodzieńczych lat, a jeszcze inna odświeży marzenie o byciu dobrym tancerzem. Piękno tańca polega jednak na tym, że każda z tych osób uśmiechnie się choć na chwilę myśląc o „pląsach” w rytm muzyki.

Taniec jest wyjątkowy pod każdym względem. Po pierwsze pielęgnuje nie tylko nasze ciało, ale również naszego ducha. Po drugie pozwala oderwać się od codzienności, zapomnieć o problemach, wyrzucić wszelkie troski z siebie. „Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec”(Jonathan Caroll). Po trzecie sprawia ogromną radość, pozwala wrazić wszystko to, czego słowami wyrazić się nie da. Tak można by wymieniać bez końca, ale czy nie lepiej przekonać się o tym na własnej skórze?

Ktoś mógłby powiedzieć, że ostatnimi czasy taniec stał się modny, ale prawda jest taka, że taniec istniał od zawsze. Zmieniał się wraz z rozwojem cywilizacji, jednak jego główne założenia pozostały wciąż takie same: ekspresja, zabawa, porozumiewanie się bez słów. I tak jest do dziś. Poczucie rytmu jest dla człowieka czymś tak naturalnym, że często słysząc muzykę bezwiednie przytupuje lub kołysze się do taktu. Podświadome dążenie do zaznania dobrej zabawy popycha nas na parkiet, gdzie ekspresyjne ruchy działają niemal jak katharsis. Wiele różnych stylów tanecznych stało się inspiracją dla poszukujących pasji, bo w końcu można wybrać to, co nam się podoba najbardziej i zawsze jest miejsce na indywidualność.

Taniec daje też możliwość zwiedzania najdalszych zakątków świata . Ucząc się go poznajemy kulturę, muzykę, temperament i zwyczaje danego regionu. Tańcząc odkrywamy nieznane nam wcześniej uczucia, pogłębiamy świadomość swojego ciała. Nie ważne jest ile mamy lat, jak wyglądamy, ważna jest tylko chęć. Nie trzeba być mistrzem świata na parkiecie, by dobrze się bawić, a przecież o to właśnie chodzi. Tańczyć może każdy, a co ważniejsze można to robić wszędzie.

Nauka tańca to nie tylko mozolna praca, to także ożywienie marzeń i odkrywanie nowej pasji, bo „nawet z pozoru najdziwaczniejsze zamiłowanie jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”. (Stephen King)

Tańczć każdy może

Łukasz Kopyś

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...