O nas się mówi, o nas się pisze
W "Kurierze Szczecińskim" - Seminarium dla pracodawców
12.06.2018Nasi uczniowie – masażyści - zadbali o dobre samopoczucie uczestników zorganizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie seminarium, poświęconego bezpieczeństwu młodych pracowników.
Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia, która ukazała się w Kurierze Szczecińskim.
W Głosie Szczecińskim – wywiad przeprowadzony przez ucznia ZCKZiU
27.06.2017
Rozmowa z Dariuszem Kozłowskim, obrońcą Floty, byłym zawodnikiem Fali Międzyzdroje
Flota zasługuje na grę w godziwych warunkach
Przedstaw się Czytelnikom Głosu.
Mam 21 lat mieszkam Międzyzdrojach, aktualnie uczę się w Szczecinie...
W "Kurierze Szczecińskim" - Do Niemiec i Skandynawii
23.01.2017Zapraszamy do przeczytania artykułu o zawodzie elektroradiologa, perspektywach po jego zdobyciu oraz nauczaniu go w naszej szkole. Artykuł ukazał się na łamach szczecińskiego Kuriera w wydaniu z 11-go stycznia 2017.
W "Kurierze Szczecińskim" - Zimowy wybór szkoły
23.01.2017Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z p. dyrektor Małgorzatą Grędowicz który ukazał się na łamach szczecińskiego Kuriera w wydaniu z 9-go stycznia 2017.
Artykuł w Gazecie Międzyszkolnej - Być życzliwym na co dzień, czy od święta?
23.01.2017Zapraszamy do przeczytania artykułu opisującego zorganizowane w naszej szkole wydarzenie będące częścią Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Artykuł ukazał się na łamach Gazety Międzyszkolnej w wydaniu z grudnia 2016.
W "Kurierze Szczecińskim" - 06 grudnia 2015r. Police Wielki worek Mikołaja wypełniony dobrymi uczynkami
21.12.2015Kolejny raz wzięliśmy udział w cyklicznym sportowym wydarzeniu, jakim są Wojewódzkie Integracyjne Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu.
19.11.2015 Światowy Dzień Rzucania Palenia
30.11.201519.11.2015r. to „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Młodzież Wydziału Technik Elektroradiolog Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie uczestniczyła w IV edycji wspólnej akcji profilaktycznej „Rzuć Palenie Razem z Nami” organizowanej przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.
W "Kurierze Szczecińskim" - Dobry wybór po liceum
26.11.2015Zapraszamy do przeczytania rozmowy z p. dyrektor Małgorzatą Grędowicz która ukazała się na łamach szczecińskiego Kuriera w wydaniu z 20-go listopada 2015.
Szkoła dla przyszłych fachowców w usługach medycznych, społecznych i kosmetycznych.
23.04.2015Słuszna decyzja - zawód na całe życie. Spośród 13 proponowanych zawodów przynajmniej jeden jest dla Ciebie. Tak wiele zawodów poszukiwanych na rynku pracy czyni naszą ofertę bardzo atrakcyjną.
W "Kurierze Szczecińskim" - Inspekcja Pracy się otwiera
16.06.2014Niniejszy tekst ukazał się w "Kurierze Szczecińskim" 16 czerwca 2014 roku.
Uroczyste podsumowanie programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa", pokazy udzielania pierwszej pomocy, warsztaty – tak wyglądał Dzień Otwarty Inspektoratu Pracy w Szczecinie. Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
W "Kurierze Szczecińskim" - Organizacja świętowała
05.09.2013Niniejszy tekst ukazał się w "Kurierze Szczecińskim" 17 czerwca 2013 roku.
Szczecińskie Stowarzyszenie Reumatyków i Ich Sympatyków w minioną sobotę obchodziło swoje 20-lecie. Na uroczystej kolacji spotkali się byli i obecni członkowie tej organizacji oraz ich przyjaciele, wśród których są m.in. lekarze, rehabilitanci. Spotkanie uświetniły występy instrumentalne, wokalne i taneczne uczniów zaprzyjaźnionego Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie (kształcącego w zawodach medycznych i z zakresu pomocy społecznej). Tutejsze Koło tej organizacji skupia obecnie 68 osób.
W "Kurierze Szczecińskim" - Światowy dzień rzucania palenia
12.04.2012Niniejszy tekst ukazał się w "Kurierze Szczecińskim" 19 listopada 2012 roku.
Akcję profilaktyczną "Rzuć palenie razem z nami" zorganizowało Szczecińskie Zachodniopomorskie Centrum Onkologii. Po mieście jeździł zabytkowy tramwaj z hasłem " Tylko dla palaczy którzy chcą rzucić palenie". Na przystankach szczecinianie byli informowani przez megafon o idei akcji, otrzymywali też broszury i ulotki oraz zakładki do książek zachęcające do rzucenia palenia.
Podróżujący tramwajem przedstawiciele ZCO zachęcali mieszkańców do zerwania z tytoniowym nałogiem. Przy okazji można było skorzystać z badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a chętni poddawali się testowi sprawdzającemu motywację do zerwania z dymkiem.
Partnerem akcji byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych.
Europejskie Dni Dziedzictwa 2011 - Gdzie najpierw był młyn....
21.09.2011DUŻĄ popularnością cieszą się trwające właśnie doroczne Europejskie Dni Dziedzictwa, organizowane w tym roku pod hasłem: "Kamienie milowe".
Ich szczecińscy uczestnicy byli w sobotę w Chojnie, Cedyni i Zatoni Dolnej, wczoraj poznawali zespół dawnych zakładów opiekuńczych Kuckenmuhle w Szczecinie, znajdujący się między dzisiejszymi ulicami Arkońską, Broniewskiego, Chopina i Wiosny Ludów. Pod koniec lat trzydziestych, kiedy na terenie Kuckenmuhle było 1500 pacjentów, nazistowskie władze Szczecina placówkę zlikwidowały, a w 1940 r. jej obiekty przeznaczyły na koszary i lazaret SS. Osoby chore psychicznie wysłano do obozów zagłady.
W "Kurierze Szczecińskim" - Najpierw zawód, potem studia
14.06.201110 Czerwca 2011 r. w Kurierze Szczecińskim ukazał się artykuł "Najpierw zawód, potem studia". Jest to rozmowa z dyrektor Małgorzatą Grędowicz i wicedyrektor Heleną Moryksiewicz z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie.
W "Kurierze Szczecińskim" - Magister szuka pracy
08.03.2011W Kurierze Szczecińskim ukazał się artykuł o tym jak "Magister robi zawód". Artykuł opowiada o młodych ludziach po studiach nie mogących znaleźć pracy i zmuszonych do nauki zawodu w szkołach policealnych.
W "Kurierze Szczecińskim" - Bezrobotny, bo po studiach
10.11.2010ABSOLWENCI biotechnologii, ochrony środowiska, biologii, zdrowia publicznego, kultury fizycznej z magistrem w kieszeni uczą się w szkole policealnej. Mówią, że studia dały im tytuł, a teraz zdobywają zawód.
W "Kurierze Szczecińskim" - Zostań opiekunem
13.09.2010
Prezentujemy tekst który ukazał się niedawno w Kurierze Szczecińskim.
Wczoraj w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie był „Dzień otwarty zawodów społecznych”. Zaprezentował się Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych. Ta państwowa placówka kształci specjalistów, którzy są coraz bardziej potrzebni w starzejącym się społeczeństwie.
W "Głosie Szczecińskim" - Jak wybrać najatrakcyjniejsze studia
24.06.2010EDUKACJA Zostań specjalistą od mody lub protokołu dyplomatycznego – kuszą prywatne uczelnie.
11 niepublicznych uczelni wyższych i szkół policealnych promowało się podczas prezentacji w hotelu Radisson Blu.
W "Kurierze Szczecińskim" -Prezentacja szkół
22.05.2010Wczoraj w hotelu Radisson w Szczecinie po raz piętnasty zaprezentowały się niepaństwowe uczelnie wyższe oraz szkoły policealne. Były wśród nich także placówki spoza naszego regionu.
W "Gazecie Wyborczej" - Jak uczyć, aby nauczyć?
26.05.2010Warunkiem skutecznego przekazania wiedzy jest przykucie uwagi słuchaczy. Liczy się pierwsze 30 sekund – przekonuje Colin Rose. Ten angielski psycholog, ekspert od nowoczesnych metod nauczania spotkał się wczoraj ze szczecińskimi nauczycielami podczas konferencji metodycznej „Edukacja XXI wieku”.
Napisali o nas - notka w "Kurierze"
20.10.2009W Kurierze Szczecińskim ukazała się notka o prezentacji naszej szkoły, którą przeprowadziliśmy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Szczecinie i Policach w PPP Akademos.
Opiekunki potrzebne - artykuł w Kurierze Szczecińskim
01.09.2009Szczecińskie żłobki potrzebują wykwalifikowanych opiekunek dziecięcych. Brakuje jednak chętnych do zdobywania tego zawodu. Publiczna Policealna Szkoła Medyczna przy ul. Broniewskiego w Szczecinie dla zachęty tworzy od tego roku wieczorowy system kształcenia opiekunek...
Artykuł o szkołach policealnych w szczecińskiej Gazecie Wyborczej
14.08.2009Doradcy zawodowi zachęcają do podejmowania nauki w szkołach policealnych. Dlaczego?
"Szkoła policealna nastawiona jest na zdobywanie praktycznego przygotowania zawodowego. Obecnie obserwuję duże zapotrzebowanie na tzw. zawody społeczne, rehabilitacja, fizjoterapia, ratownictwo medyczne.(...) Cieszę się, że szkoły policealne bacznie obserwują zapotrzebowanie na konkretnych pracowników i potrafią co roku otwierać nowe kierunki."- mówi Ewa Linartowicz, dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej "Akademos"
"MojeMiasto" o szkole...
26.06.2009Niniejszy tekst jest przedrukiem artykułu, który ukazał się w dzienniku "Moje Miasto".
autor: Magdalena Ratajczak
Jak zostać ratownikiem?
Kilkuset przyszłych uczniów zawitało do Policealnej Szkoły Medycznej podczas dni otwartych. Zawody związane z poprawą zdrowia i rehabilitacją cieszą się coraz większym powodzeniem.
Już wczasie nauki w szkole uczniowie mogą znaleźć pracę i zdobyć międzynarodowe certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.
czytaj dalej »W "Kurierze" o dniach otwartych szkoły
23.06.2009Niniejszy tekst jest przedrukiem artykułu, który ukazał się w "Kurierze Szczecińskim" 9 czerwca 2009 roku.
Odpowiedzialność za zdrowie
MAJOWY dzień był słoneczny, ciepły, radosny i... poważny. Spotkaliśmy się po to, aby powiedzieć innym, jak ważne jest zdrowie i życie człowieka. Zajmowaliśmy się Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem.
Jedenaście punktów tego dokumentu przypomina o konieczności dokonywania mądrych wyborów. Mówią o tym, jak wiele możemy zrobić dla własnego dobra, jak wiele zależy od nas samych. Czy to trudne? Nie.
czytaj dalej »Nasz absolwent w "Kurierze"!
17.05.200914 maja b.r. w Kurierze Szczecińskim ze zdjęcia uśmiecha się Łukasz Wójcik. Fizjoterapeuta, mgr w-f, obecnie nauczyciel w "Błękitnej". Absolwent Policealnej Szkoły Medycznej w Szczecinie. Licznymi pasjami: muzycznymi, aktywnością fizyczną, inspirował do wielu niecodziennych wyczynów. Rozpoczęte z "Wujem" formy rekreacji kontynuujemy z przyjemnością do dzisiaj: ćwiczymy na piłkach i z piłkami, uprawiamy Nordic-walking, ...planujemy żonglerkę szczególnie dla "gimnastyki mózgu" i rąk dla masażystów.
Jesteśmy dumni !
Życzymy wpisu do Księgi Guinessa w żonglowaniu...
Z życzliwością
Nauczyciele i Koledzy
Dlaczego warto wybrać ZCKZiU?
- Koszty minimalne, bo szkoła państwowa; świadectwo maturalne nie jest wymagane.
- Krótki czas zdobycia zawodu: od 1-2,5 roku
- Niepowtarzalna atmosfera szkoły sprzyjająca przekazywaniu doświadczeń i pasji.
- Na absolwentów czekają miejsca pracy. Możesz również stworzyć własny biznes i zostać szefem.
- Wzbogacające zawodowo kontakty z placówkami Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej u których pracuje wielu absolwentów naszej Szkoły.
- Możesz zamieszkać w internacie, korzystać ze stołówki szkolnej, zaplecza sportowego, uczestniczyć w ciekawych wyprawach rekreacyjno-edukacyjnych.
- Dla ambitnych możliwość zdobycia EUROPASS.
- Bogactwo fachowej, nowoczesnej literatury, czasopism, multimediów, podręczników zalecanych przez MEN.
- Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym dla wszystkich nauczanych zawodów.