X-lecie kszt. w zaw. technik masażysta

X-lecie Masażu - Anna Zarzyńska (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

10.10.2017

Mieszkam i pracuję w Szczecinie. Jako dwunastolatka podjęłam decyzje, że w przyszłości chcę zostać rehabilitantką. Pierwszym krokiem było rozpoczęcie nauki w Policealnej Szkole Medycznej w Szczecinie na kierunku technik masażysta w roku 2007. Bardzo miło wspominam te dwa lata nauki nie tylko ze względu na dobrze wykwalikowaną kadrę nauczycielską , ale również na ludzi, których spotkałam na swojej drodze.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Łukasz Wrzalik i Jarek Rafalski (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.05.2017

Było nas … dwóch …
„W każdym z nas inna krew
Ale jeden przyświecał nam cel…”

Łukasz Wrzalik i Jarek Rafalski są absolwentami naszej szkoły - pierwotnie Policealnej Szkoły Medycznej. Uprzednio ukończyli wyższe studia na Uniwersytecie Szczecińskim w Instytucie Kultury Fizycznej. Następnie uzyskali tytuły licencjackie fizjoterapeutów. Obaj po ukończeniu nauki w Policealnej Szkole rozpoczęli pracę w teraźniejszym ZCKZiU w Szczecinie, w którym pracują do dziś. Obecnie są najmłodszymi nauczycielami w całym gronie pedagogicznym. Nauczają w takich przedmiotach jak masaż, anatomia czy praktyczna nauka zawodu.

Dzisiaj już wiemy, że była to najlepsza droga jaką mogliśmy pójść przez nasze życie edukacyjne i zawodowe!

X-lecie Masażu - Sławomir Malitowski (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

05.05.2017

Nazywam się Sławomir Malitowski. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Po skończeniu liceum ogólnokształcącego w Szczecinie, ponieważ zawsze interesowałem się biologią i aktywnie uprawiałem sport, postanowiłem rozpocząć naukę w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie. Wybrałem specjalność technik masażysta. Szkołę ukończyłem w roku 2013 i uzyskałem tytuł Technika masażysty.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Piotr Bielecki (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

04.05.2017

Nazywam się Piotr Bielecki. Jestem dyplomowanym masażystą i fizjoterapeutą. Pierwsze kroki związane z masażem postawiłem w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Szczecinie, to tam poznałem wspaniałą kadrę nauczycielską złożoną z osób, które są aktywne zawodowo. Jest to kadra, która przekazuje w ciekawy sposób zagadnienia związane z masażem. To tam nawiązały się nowe przyjaźnie, które zresztą trwają do dziś, to oni zarazili mnie miłością do fizjoterapii, to dzięki nim poczułem, że muszę poszerzać swoją wiedzę, aby ją spożytkować w pracy z pacjentami.

Czytaj dalej »

Zaproszenie na uroczystość z okazji 10–lecia kształcenia w zawodzie technik masażysta

25.04.2017

Mamy zaszczyt zaprosić Nauczycieli, Pracowników, Absolwentów i Uczniów oraz Przyjaciół masażystów na uroczystość z okazji 10 –lecia kształcenia w zawodzie technik masażysta, która odbędzie się w Centrum Żeglarskim ul. Przestrzenna 19 w Szczecinie w dniu 13 maja 2017r.

Pobierz pełną treść zaproszenia »
Pobierz niezbędnik uczestnika zjadu absolwentów »

X-lecie Masażu – Metamorfoza (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

25.04.2017

Moja ukochana szkoła ma już 10 lat! To w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego obudził się mój talent do pracy z ludźmi. To właśnie tu miałam możliwości rozwoju dzięki wspaniałym nauczycielom i wspierającej dyrekcji.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Zawód masażysta, masażystka (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

20.04.2017

Technik masażysta to osoba, która po 2 latach kształcenia w ZCKZiU w Szczecinie potwierdza kwalifikacje w zawodzie w zakresie świadczenia usług masażu. Przygotowana merytoryczne i praktycznie w specjalistycznych pracowniach szkolnych i gabinetach potencjalnych pracodawców wykonuje specjalne zabiegi manualne poprawiając nimi stan zdrowia, wygląd i samopoczucie osoby poddającej się masażowi.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - CZAS PŁYNIE…… A KOŁO WCIĄŻ NA FALI (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

19.04.2017

O Szkolnym Kole Masażu jednym zdaniem ?

„To przyzwolenie na „dotykanie” masażu wszystkimi zmysłami z fantazją.” /Anna Karaś/

Przygoda ze Szkolnym Kołem Masażu toczy się od roku szklonego 2008/2009 Przez 8 lat działalności odbyło się 55 spotkań, które zostały zatrzymane w kadrze, by dziś obudzić wspomnienia.

Zabawa w „Kółko” rozpoczęta 17 lutego 2009r. stała się inspiracją i bodźcem do rozwoju młodych adeptów sztuki masażu.

Czytaj dalej »

Zapraszamy do galerii »

X-lecie Masażu – Nauczyciele (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.04.2017

NAUCZYCIELE

Czy pamiętamy o NICH po opuszczeniu szkolnych murów? Czy szanujemy cząstkę ICH zawodowej osobowości, którą otrzymaliśmy na własność?

TAK! TAK i jeszcze raz TAK!

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu – Jagoda Goździuk (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.04.2017

Nazywam się Jagoda Goździuk

Jestem dyplomowaną masażystką. Ukończyłam dwuletnią szkołę – Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Szczecinie z tytułem technik masażysta. Kształciłam się pod okiem wybitnych nauczycieli, którzy przekazywali swoją wiedzę rzetelnie, zarażając przy tym ogromną pasją oraz potrzebą nieustającego rozwoju. Jeszcze podczas trwania szkoły ukończyłam kurs refleksologii stóp I stopnia w Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej.

Czytaj dalej »

X-lecie kształcenia w zawodzie technik masażysta (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

29.03.2017

Czas mija, a kolejne roczniki absolwentów rozwijają żagle zawodu i jak przystało na miasto portowe wypływają na szerokie wody - przekraczając horyzont. Od 2005 roku szkoła przy ulicy Broniewskiego kształci oraz kształtuje do tego pięknego i jakże potrzebnego zawodu osoby, które dotykiem czarują świat. Zamieniają dolegliwości ciała i duszy w poczucie ulgi i relaksu.

A teraz szereg pytań na które sukcesywnie będziemy udzielać odpowiedzi.
Kim są nauczyciele?
Jak wyglądają szkolne pracownie?
W jakich placówkach odbywają zajęcia praktyczne?
Z jaką fantazją kręci się Koło Masażu?
W jaki sposób doskonalą siebie?
Co fascynuje ich w górach i dlaczego każdego roku jadą im się pokłonić?
Co mają do powiedzenia innym na temat zdrowia?
Czy to prawda, że nauka może być pasją?
Zadamy jeszcze wiele pytań i udzielimy jeszcze wiele odpowiedzi.

Główne uroczystości związane z obchodami 10-lecia odbędą się 13 maja w Centrum Żeglarskim w Dąbiu.

W programie uroczysta sesja naukowa, warsztaty niekonwencjonalnego masażu oraz ognisko integracyjne.

Więcej wiadomości w najbliższym czasie w zakładce 10-lecie.

Organizatorzy